Risk analitičar (m/ž)

Zagreb, Hrvatska (Hybrid)

Ovaj posao nije javno dostupan (Interna upotreba). Samo osobe s izravnim linkom mogu se prijaviti.

Risk analitičar (m/ž) u Kontroli rizika i izvješćivanju u RBA

Kontrola rizika i izvješćivanje u RBA se bavi upravljanjem raznim vrstama rizika te analizama podataka i pripremom internih i regulatornih izvješća. Naš novi član tima radio/la bi na poslovima kontrole limita vezanih uz tržišne, kamatne i likvidnosne rizike, analizama podataka i pripremama izvještaja. Ako ti se rad na upravljanju financijskim rizicima čini zanimljivim, javi nam se 😊!

Što ćeš raditi:

  • kontinuiranu kontrolu svih utvrđenih limita u poslovanju Financijskih tržišta i Upravljanja aktivom i pasivom iz domene tržišnih i likvidnosnih rizika
  • izradu i analizu redovitih (dnevnih, tjednih, mjesečnih) izvješća o izloženosti tržišnim rizicima, kamatnom riziku u knjizi banke i likvidnosnim rizicima Banke i Grupe za potrebe višeg managementa (razvoj automatiziranih izvješća kroz alate unutar MS  Office i Power BI)
  • samostalno izrađivati izvješća za praćenje podataka o rezultatima trgovanja
  • primjenjivati regulatorne propise iz domene rada odjela u dijelu izračuna i izvještavanja o kapitalnim zahtjevima za tržišne rizike, izloženost riziku likvidnosti i kamatnom riziku u knjizi banke
  • analizu i kontrolu podataka za potrebe upravljanja i izvještavanja o rizicima (SQL upiti, mogućnost rada u agilnom timu)

Što očekujemo od tebe?

  • VSS (300 ECTS) matematičkog ili ekonomskog usmjerenja
  • Relevantno iskustvo je poželjno, ali nije uvjet
  • Znanje SQL-a
  • Znanje engleskog jezika i MS Office alata
  • Razvijene analitičke sposobnosti
  • Motivaciju za daljnje učenje
  • Snalažljivost i samostalnost

Što možeš očekivati od nas?

  • Radit ćeš u timu stručnjaka te ćeš imati priliku za učenjem i stjecanjem novi znanja i vještina
  • Mentora koji će ti pomoći uhodati se u posao
  • Stručne edukacije vezane uz područje rada
  • Mogućnost hibridnog načina rada, fleksibilno radno vrijeme (službeni mobitel i laptop)
  • Dodatne financijske benefite (božićnica, uskrsnica, regres, dar za djecu, referral bonus, naknada za prehranu, uplata u mirovinski fond…)
  • Wellbeing program (radionice, predavanja, psihološko savjetovanje), plaćeni godišnji sistematski pregled, dodatno zdravstveno osiguranje, subvenciju za Multisport
  • Organizirane volonterske aktivnosti i humanitarne akcije te slobodne dane za darivanje krvi i volontiranje

Ako se prepoznaješ u ovom opisu posla i spreman/na si na novi izazov, pozivamo te da nam pošalješ svoju prijavu!

Opis posla

Osobne informacije
Profesionalne informacije